Aplikace potahového materiálu

U koženek z polyuretanu, PVC nebo Semi-PU je důležité, jaký byl zvolen podklad. Doporučujeme používat pouze vysoce kvalitní pěnu s vysokou hustotou. Hustota je považována za nejdůležitější ukazatel celkové kvality pěny. Hustota se měří jako hmotnost na metr krychlový pěny. U pěny s vysokou hustotou je méně pravděpodobné, že bude trpět „únavou“ nebo spadne „dolů“. Jádra z pěnové hmoty s vysokou hustotou jsou navržena tak, aby poskytovala povrchovou měkkost bez ztráty tuhosti a elastičnosti.

Doporučujeme překrytí pěny podkladovou textilií, aby se pěna po zatížení rychleji "zotavovala". Způsob, jakým je koženka šitá, určuje její dlouhou životnost bez ztráty kvality. Těsné napnutí koženky kolem rohů může způsobit, že horní vrstva bude náchylná k praskání a lámání.

Doporučujeme dvojité šití jakéhokoliv švu, protože šití po stejné lince může lehce porušit horní vrstvu koženky. Rovněž doporučujeme maximální počet šesti stehů na palec nebo sedm stehů na 3 cm a použití lehké jehly s kuličkovým hrotem. Nylonová šicí nit se obvykle používá pro interiérový nábytek, zatímco polyesterová nit se doporučuje pro nábytek venkovní.

Nedoporučujeme používat lemovací šňůru, je-li umístěna v exponované části s vysokým oděrem. Lemovací šňůra vytváří větší napětí, které snižuje pružnost jakéhokoliv typu koženky, což usnadňuje praskání povrchu materiálu.

QUERY_STRINGurl=aplikace-potahoveho-materialu